دوشنبه, 31 تیر 1398
آخرین اخبار

یادداشت

گفت‌و‌گو

مقالات

نظرسنجی

به نظر شما ظاهر جدید سایت قابل قبول است ؟
بله - 100%
خیر - 0%

Total votes: 7
The voting for this poll has ended on: آگوست 13, 2013

هنر دری به بهشت ارتباط

با توجه به سرعت زياد زمانه و فرصت کم مردم (به نسبت اين سرعت)،  شايد بعضی مخاطبان ما نتوانند مطالب خيلي طولانی را بخوانند و بدانند. آنوقت بايد گله کنيم که فرهنگ مطالعه کم است و مردم،  با هنر و انديشه مندان ارتباط برقرار نمی کنند!!

 اين مورد خودش جای گفتگوی فراوانی را دارد که اگر خدا بخواهد در فرصتی ديگر به آن پرداخته خواهد شد. اما در اين نوشتار کوتاه اجازه ميخواهم تا فهرست وار اشاره ای به هشت هنر داشته باشم:

می دانيد که هنر در تمامی اشکال و قالب ها، رسانه ای قدرتمند و تاثير گذار برای برقراری ارتباط بين انسان ها است. شخصا سالها در جستجوی تعريفی جامع و مناسب از هنر بودم. و به نظر می رسد مناسب ترين تعريفی که تاکنون از هنر شده است (البته به زعم بنده) اين باشد:

هنر،  به توانی نمايش انعکاس های جهان بيرونی و درونی،  در مغز آدمی است.

انسان های اوليه ، پيش از اينکه حرف زدن و استفاده از کلمه را کشف کنند و بياموزند ، با انواع آواها و نماها با يکديگر ارتباط برقرار می کردند. بگذريم از اينکه بين اهالی موسيقی، نقاشی(تجسمی) و رقص (ببخشيد،  حرکات موزون) کمي اختلاف نظر هست که کداميک از اين هنر ها مقدم بوده و کدام موخر. آنچه بديهی است اين است که انسان های اوليه برای ايجاد ارتباط با هم ، شکار کردن بهتر و به طور کلی امرار معاش مناسب تر،  از هرسه هنر ياد شده به صورت همزمان بهره می برده اند. با اين حال پژوهشگران و کارشناسان مربوطه، هنرها را اينگونه تقدم و تاخر بخشيده اند:

1 – رقص

2 – نقاشی

3 – موسيقی

4 – مجسمه سازی(تجسمی)

5 – شعر و ادبيات

6- تئاتر

7- سينما

و هنر هشتم ......يا روابط عمومی

 

 اما لازم است پیش از ادامه ی آن، شما خواننده ی گرامی از نگاه خود به اين سوال پاسخ دهيد که:

چرا روابط عمومی را هنر هشتم ناميده اند؟

منتظر نظرات شما گرامیان هستم.

اضافه کردن نظرکد امنیتی
تازه کردن

مکان تبلیغات شما
انجمن متخصصان روابط عمومی استان یزد