دوشنبه, 31 تیر 1398
آخرین اخبار

یادداشت

گفت‌و‌گو

مقالات

نظرسنجی

به نظر شما ظاهر جدید سایت قابل قبول است ؟
بله - 100%
خیر - 0%

Total votes: 7
The voting for this poll has ended on: آگوست 13, 2013

دانستن، حق مردم است

محمدجواد اولیا: یکی از برکات انقلاب اسلامی محرم دانستن مردم است. یعنی مردم حق دارند در مورد تصمیماتی که برای آن‌ها گرفته می‌شود به طور کامل مطلع شوند و در جریان امور شهرشان قرار گیرند.

کارگزاران و دست‌اندرکاران هم باید به این معنی وقوف و التزام داشته باشند که بهترین تصمیمات در مورد مردم یک منطقه زمانی به اهداف خود می‌رسد که افکار عمومی آن تصمیم را با جان و دل بپذیرد و آثار و تبعات مثبت و منفی برنامه‌ها را وجدان نماید.
طرح توسعه امام زاده جعفر (س)که امروز از موضوعات قابل توجه و مورد بحث فعالین میراث فرهنگی و اهالی و دلسوزان هویت تاریخی یزد و... قرار گرفته است در همین راستاست.
مردم یزد و حتی علاقمندان به میراث فرهنگی در کشور حق دارند از ابعاد مختلف مصوبه استانی دولت در این خصوص مطلع گردند و ارائه اطلاعات جسته و گریخته مشکلی را حل نمی‌کند.
امروز نگرانی بسیاری از دلسوزان جامعه متوجه این مسئله شده است که آیا طرح توسعه که لازمه‌اش تخریب بافت‌های تاریخی اطراف امام زاده است توسط مراجع قانونی و کارشناسی مورد تایید قرار گرفته است و شورای بافت تاریخی یزد بر اجرای آن صحه گذاشته است یا خیر؟
آیا رضایت کامل ساکنین محل به طور کامل تأمین شده است ؟یا خدای نا کرده آنان در قبال عمل انجام شده قرار گرفته‌اند؟
از نکات دیگری که مطرح است اتمام کار دولت و شورای شهر فعلی است.
به هر حال کار توسعه امام زاده کار دراز مدتی است که احتمالاً مجریان فعلی مجریان آن نخواهند بود و این طرح بدون حمایت مسئولان دولتی (در دولت یازدهم) به سرانجام نخواهد رسید.
در این دوره فترت ضروری است که مشاوران و طراحان پروژه با تبیین و تشریح اهداف خود افکار عمومی را برای اجرای طرح هر چه بیشتر آماده نمایند. در این راستا انتظار می‌رود رسانه‌ها به ویژه صدا و سیمای مرکز استان با دعوت از موافقین و مخالفین طرح نقش صادقانه ای را برای توجیه و اطلاع رسانی به مردم ایفا نماید.
بد نیست در اینجا گریزی هم به انتخابات بزنیم. یکی از توفیقات این دوره برگزاری مناظره‌ها به ویژه مناظره سیاسی کاندیداها بود که با وجاهت و وزانت خوبی برگزار شد و ملاکی شد تا مردم بین حضرات آقایان کسی را انتخاب کنند که او را در این شرایط برای مدیریت عالی کشور موفق‌تر بدانند.
جناب آقای روحانی در سخنان اخیر خود در جمع روحانیون تاکید کرد:
مردم را باید محرم و صاحب کشور بدانیم. ما باید با مردم حرف بزنیم و حرف‌های آنان را با روی گشاده بشنویم. مردم ما فهیم، موقع شناس و بزرگوار هستند...مردم صداقت می‌خواهند. مردم از دولت قول سدید می‌خواهند.
این‌گونه اندیشیدن در مورد مردم و مصالح آنان باید در تمام امور جاری و ساری باشد.
تصمیمات خوب خود را به طور شفاف به مردم عرضه کنیم و پس از بررسی بازخوردها و جمع بندی نظرات و دیدگاه های مردم و نخبگان، تصمیم نهایی را بگیریم.
که خداوند فرموده است «وشاور هم فی الامر و امرهم شوری بینهم».
خداوند حسن عاقبت به مردم و مسئولان دلسوز، فهیم ما عنایت فرماید. آمین!

اضافه کردن نظرکد امنیتی
تازه کردن

مکان تبلیغات شما
انجمن متخصصان روابط عمومی استان یزد