دوشنبه, 31 تیر 1398
آخرین اخبار

یادداشت

گفت‌و‌گو

مقالات

نظرسنجی

به نظر شما ظاهر جدید سایت قابل قبول است ؟
بله - 100%
خیر - 0%

Total votes: 7
The voting for this poll has ended on: آگوست 13, 2013

لزوم توانمندسازی زنان در روابط عمومی

وجیهه عظیمی فر: برگزاری نخستین همایش زن و روابط عمومی در  مهرماه  سال جاری، خبر مسرت بخش و رویدادی  در خور توجه  است که آن را به فال نیک می‌گیریم، اما به عنوان  یکی از مخاطبان اصلی این همایش، بازده این مراسم برایم بسیار بااهمیت است:

 به بهانه برگزاری نخستین همایش زن و روابط عمومی

به هیچ مبحث و دیباچه ای قضا ننوشت       برای مرد کمال و برای زن نقصان      ("پروین اعتصامی")

برگزاری نخستین همایش زن و روابط عمومی در  مهرماه  سال جاری، خبر مسرت بخش و رویدادی  در خور توجه  است که آن را به فال نیک می‌گیریم، اما به عنوان  یکی از مخاطبان اصلی این همایش، بازده این مراسم برایم بسیار بااهمیت است:

چرا که نگرش مدیران و رئیسان سازمان ها و دستگاه ها به حضور زن در این پست کلیدی و همچنین توانمندسازی زنان برای حضور پررنگ تر  در این حرفه موضوعی مهم است.
شاید بتوان گفت یکی از مشکلات گریبانگیر سازمانها، نگاه سنتی مدیران مبتنی بر توانایی بیشتر مردان در به عهده گرفتن این مشاغل است، آیا روابط عمومی کاری است مردانه که زنان از مدیریت کردن آن ناتوانند ؟!
در مدل جيف و اسكات (1992) اشاره دارد، كه توفيق در توانمندسازي مستلزم تغيير در« نگرش افراد»، « ساختار سازماني» و «روابط گروهي» است و معتقدند بدون توجه به اين عوامل هرگونه تلاشي در جهت توانمندسازي كاركنان با ناكامي مواجه خواهد شد.

توفيق در توانمندسازي مستلزم تغيير در« نگرش افراد»، « ساختار سازماني» و «روابط گروهي» است و معتقدند بدون توجه به اين عوامل هرگونه تلاشي در جهت توانمندسازي كاركنان با ناكامي مواجه خواهد شد.

پس در جهت شایسته سالاری فراتر از جنسیت گرایی این تلاش‌ها باید صورت گیرد:  تغییر نگرش برخی، یا بهتر بگوییم اغلب مدیران در جهت باور به توانایی مدیریت و سرپرستی روابط‌عمومی توسط زنان، همراه و همسو کردن کارکنان سازمان با مدیریت زنان, مورد توجه قرار دادن تغییر فرهنگ سازمانی به نقش فعال و اثر بخش زنان، توجه به  ایجاد خودباوری و اعتماد به نفس در زنان برای پذیرش مدیریت روابط عمومی، تقویت بنیه علمی و عملی زنان شاغل در این حرفه، زمینه سازی شرایط مناسب برای نشان دادن توانایی ها و مهارتهای آنان که از اهمیت بسزایی برخورداراست.
بی تردید نهادینه شدن حضور زن در عرصه های اجتماعی، به‌خصوص حرفه ای چون روابط عمومی استعدادها، توانایی ها و  خلاقیت های زنان را شکوفا خواهد کرد
امید است این همایش، سرآغازی برای راهی بس طولانی و شاید سخت برای تحقق اهداف و آرمانهای آن و افقی برای ارتقاء منزلت بانوان شاغل در روابط عمومی باشد. و این محقق نمی‌شود جز با ارائه برنامه ای منسجم و هدفمند و کاربردی و همتی والا.

 

 

 

 

اضافه کردن نظرکد امنیتی
تازه کردن

مکان تبلیغات شما
انجمن متخصصان روابط عمومی استان یزد